Czarni - Jarocin 25.08.2010

Podsumowanie cz. 2 Zawodnicy

Podsumowanie Zawodników Czarni  Lipa

Dane Statystyczne Rubryka Kadra

Trudno zacząć to podsumowanie, gdyż trener Chamera w przeciągu rundy skorzystał z 27 zawodników. Kadra naszego zespołu była momentami dość wąska, a momentami bardzo szeroka co niezmiernie cieszyło szkoleniowca naszego zespołu. Trudno też zacząć opisawać zawodników  pozycjami, gdyż różne sytuacje losowe zmuszały do róznorakich rotacji w formacjach. Przykładowo nasz kapitan Krzysztof Brzeziński występował  na stoperze jak i w środku pomocy, Łukasz mach grał w przeciągu rundy na stoprze, ataku, ale ostatecznie zakotwiczył się na środku pomocy. Adrian Chamera  grywał w ataku jak i środku pomocy. Mariusz Torba nominalnie prawy obrońca zaczął grac w środku obrony,  Jarek Torba w przeciągu rundy grał na boku obrony, boku pomocy jak i w ataku. Ponadto trener „znalazł” pozycje naszym  najmłodszym zawodnikom Patrykowi Pamule, oraz  Krystianowi Siembidzie.

Bramkarze :

Michał Życzyński, Przemysław Warchoł z tych dwóch bramkarzy mógł korzystać  w przeciągu rundy trener Chamera,zdecydowanie więcej grał Michał, który początku rundy jak cały zespół nie może zaliczyć do udanych. Michał od kilku lat jest niekwestionowanym nr 1 jednak brak  stałego konkurenta,  może źle wpływać na bramkarza. W rundzie wiosennej trener Chamera będzie miał do dyspozycji Michała, lecz nie będzie mógł skorzystać z usług Przemysława, który wyjechał do Francji. Czy pojawi się konkurent dla Michała.

Obrońcy:

W tej formacji w przeciągu rundy  grali  : Mariusz Torba, Jarosław Torba, Krzysztof Brzeziński, Mateusz Kozieł, Hubert Gierak, Mariusz Woźniczka, Tomasz Szwedo, Adrian Warchoł Dawid Krawiec, Łukasz Mach, Patryk Rafalski, Dawid Kapusta, Bartek Wleźień, Mateusz Krakowski, Paweł  Flis czy Patryk Stachowicz. Jak widać duża liczba zawodników wystąpiła w formacji obronej.  Przetasowania były ogromne, lecz najwięcej w tej formacji  zagrał Mariusz Torba, co już wspominałem został przesunięty do środka obrony. Trener Chamera cały czas poszukiwał złotego środka, i chyba nim jest defensywa zarządzana przez Tomka Szwedo, który wnosi wiele spokoju w grę naszego zespołu, lecz praca w Krakowie nie zawsze pozwala mu być na meczu. Ze względu na pracę (służba wojskowa szkolenia w Kielcach) i obowiązki rodzinne ( ojciec bliźniaczek ) nie zawsze na meczach może być Dawid Krawiec. Adrian Warchoł może, zagrać w środku defensywy jak i na boku obrony ale także pomocy, ale jak podkreśla trener musi wiele pracy włożyć w ćwiczenia czysto piłkarskie. Ponadto warto podkreślić, ustawienie na lewej stronie defensywy  Dawida Kapusty, którego szybkość , dośrodkowanie i uderzenie, można wykorzystać w akcjach ofensywnych czy tez przy stałych fragmentach gry. Jak widać duża liczba zawodników kandydujących do gry w defensywie, przy optymalnym ich za angażowaniu  podczas przygotowań do rundy wiosennej może, przyprawiać trenera o spory ból głowy.

Pomocnicy :

Tutaj niekwestionowanym liderem jest najlepszy strzelec naszego zespołu Adrian Chamera, wspierany przez naszego kapitana (jak tylko jest zdrowy) Krzysztofa Brzezińkiego. Lecz od ostatnich 5 meczu w środku pola na dobre zakotwiczył się chyba najbardziej uniwersalny gracz naszego zespołu Łukasz Mach. Na bokach pomocy nie występowali już tak często jak w poprzednich latach dotychczasowi pewniacy czyli Jarek Torba oraz Dawid Kapusta, tylko młodzi gniewni Patryk Pamuła, oraz Krystian Siembida, który z meczu na mecz coraz lepiej się prezentował, mimo 15 lat przekonywał trenera do siebie. Krystian zdobył 4 bramki 3 w lidze jedna w pucharze i jedna asysta jak na  tak młody wiek całkiem przyzwoicie, nie wiele mniejszym talentem dysponuję młodszy z braci Kozieł Jakub, który zdobył jedną bramkę, lecz często z różnych powodów, nie pojawiał się na meczach Czarnych  Lipa, ze względu na pracę różnie z frekwencją na meczach jest  u Kamila Tryki, który może zagrać w środku pomocy jak i na boku. Starszy z braci Kozieł grał w początkowej fazie rundy po pełne 90 minut, lecz w późniejszej fazie był zmienikiem, lecz bez ściśle określonej pozycji, złośliwi by powiedzieli tzw zapchaj dziura ale takich zawodników trenerzy uwielbiją.

Napastnicy :

Tu jest chyba największy problem, napastnika w ekipie Czarnych na przestrzeni ostatnich lat  raczej niema, mówimy o takim napastniku z krwi i kości, co zastawi, wywalczy faul, strzeli gola z niwiargodnej pozycji od kilku a może nawet kilkunastu lat nie ma. W poprzednich latach napastników wyręczali w głównej mierze pomocnicy, jak Dawid Kapusta,  Jarek Torba, czy Piotr Kloc. W przaciągu ostatniej rundy  w ataku występował  przedewszystkim Konrad Chamera, który sam o sobie mówi,że w ataku gra bo ktoś, musi  a najlepiej czuję się na pozycji .. nie będziemy tego zdradzać. Jeśli już jesteśmy przy Konradzie może pochwalić się 6 bramkami oraz 8 asystami czyli jak na nie napastnika wynik bardzo przyzwoity, u boku Konrada, grali Adrian Chamera, który znacznie lepiej czuje się w  srodkowej strefie boiska, Jarek Torba, który grywał również w  obronie jak i  pomocy, podobnie sytuacja ma się z  Łukaszem Machem. Zmienikiem w ataku był posiadający fajne warunki fiżyczne Karol Chamera. Mariusz Woźniczka zgubił formę sprzed lat. Być może w rundzie wiosennej trener Chamera, będzie miał do dyspozycji Radka Gocha, który obecnie przebywa za granicą w rundzie jesiennej zagrał tylko 9 minut. Możliwe, że zarząd klubu zdecyduję się na transfer  na pozycję napastnika.

Strzelcy : Adrian Chamera 10, Konrad Chamera 6, krystian Siembida 4, Łukasz Mach 2, Tomek Szwedo, Hubert Gierak, Jarek Torba, Jakub Kozieł  1

Pozostałe statystyki w rubryce  Kadra