LZS Jadachy 3-1 Czarni Lipa (17.10.2015)

Wlk Derby !!!

• autor: mori89, 2016-08-18 20:44

W najbliższą niedziele podopieczni trenera Daniela Radawca będą się mierzyć w Zaklikowie z tamtejszą Sanną. Chyba każdy wie, że nie jest to jakiś tam zwykły mecz o ligowe punkty, to mecz o prestiż i prym w gminie. Prestiż, prym który nasi piłkarze stracili dość dawno temu i najwyższy czas go odzyskać.
Czasy, kiedy mecze pomiędzy Czarnymi  a Sanną elektryzowały 75% mieszkańców obu miejscowości już dawno minęły,oh ah co to były za mecze blisko 500 a może ponad 500 publiczności na trybunach, doping od pierwszej do ostatniej minuty. (Doping często naszpikowany wulgaryzmami) Oprawy kibiców, tj. flagi, materiały pirotechniczne.

Nie ukrywajmy obie miejscowości nie pałają do siebie zbyt dużym szacunkiem dlaczego ?? Jest wiele legend, na ten temat. Ale to temat na całkiem oddzielnego newsa.

Transfery na  linii Sanna- Czarni, Czarni – Sanna to rzadkość. Niegdyś z Czarnych do Sanny przechodzili Sylwester Chamera, Jacek Wałek, Andrzej Brzeziński. Zaś z Sanny do Lipy przychodzili Kozłowski oraz Tomasz Turek, który zapisał się w historii występów w Czarnych Lipa jako bramkostrzelny napastnik.

Ostatni  raz nasi zawodnicy mierzyli się z zespołem z Zaklikowa w ubiegłym sezonie Czarni polegli w rundzie jesiennej 3-0 bramki dla Sanny zdobyli wówczas Wojciech Fabianowski ( obecny trener KS Podwolina), Paweł Skoczyński oraz Piotr Odrzywolski.

W rundzie wiosennej Czarni na własnym obiekcie zremisowali 1-1, bramkę dla naszego zespołu zdobył w 5 min Jarosław Torba, zaś dla Sanny a 89 min Maksymilian Zmysłowski.
W drużynie Sanny doszło do zmaiany trenera, Marka Drozda zastąpił, Stanisław Bijak.

Drogi Mieszkańcu Lipy Już w niedziele 21.08.2016 r. godzina 16-00 Stadion w Zaklikowie ul. Lubelska
Wielkie Derby Gminy Zaklików Sanna Zaklików-KS CZARNI LIPA  !!!
Przyjedź, Wspomóż Swoją Obecnością Podopiecznych Trenera Daniela Radawca !!